نرم افزارهای کاربردی

ghorbat1.png
کتاب صوتی
غربت، نصرت، مراجعه
نسخه 2.0
android.png

تمامی ادیان الهی به آمدن منجی آخر‌الزمان معتقدند. مردی خدایی که جهان را از ظلم و فساد پاک می‌کند و عدالت و سعادت را برای مردمان به ارمغان می‌آورد. در کتاب «غربت نصرت مراجعه» صفات منجی آخرالزمان و ویژگی های عصر ظهور ایشان بیان گردیده؛ سرنوشت و وضعیت انسان‌ها در عصری که هنوز منجی ظهور نکرده مورد بررسی قرار گرفته؛ و راه های نزدیک شدن ظهور منجی تبیین شده است.

به دلیل استقبال قابل توجه خوانندگان از این اثر، کتاب صوتی آن نیز تهیه گردید و در اختیار علاقمندان قرار داده شد.

اکنون همزمان با میلاد منجی موعود – حضرت مهدی  (عج) – برنامه ی اندرویدی کتاب صوتی «غربت، نصرت، مراجعه» تقدیم مخاطبان عزیز پایگاه علمی فرهنگی محمّد (ص) می گردد تا مرهمی باشد بر تشنگی تشنگان معرفت و محبت فطریِ منجی موعود.

 

شایان ذکر است که اين نرم افزار، اندرویدهای2.3.7 (API level 10)   و بالاتر را پشتیبانی می‌کند.

 agheltar1.png
کتاب
چگونه عاقل تر شویم؟
نسخه 1.0
android.png

بعد از انتشار کتاب «چگونه عاقل‌تر شویم» برآن شدیم تا نسخه اندرویدی این کتاب را تهیه و در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

هدف از تهیه این نرم افزار استفاده  از ابزارهای نوین ارتباطی برای یادآوری و البته گسترش‌ بیشتر مطالبی که  آموخته‌ایم، مي باشد.

با به کارگیری این برنامه این امکان را می‌یابیم تا بیشتر با هم در ارتباط بوده و همه با هم ،با انجام تمرین‌هایی که در این برنامه و از طریق اینترنت ارائه می‌گردد  قدم به قدم در مسیر عاقل‌تر شدن گام برداریم.

برای این منظور فقط کافیست وقتی برنامه را باز می کنید به اینترنت وصل باشید بدین ترتیب تمرین‌های عاقل‌تر شدن را که هر چند وقت یکبار فرستاده می‌شود، دریافت کنید.

اگر دوست داشتید نظراتتان را با ما در میان بگذارید. خوشحال می‌شویم با ما در تماس باشید.

شایان ذکر است که اين نرم افزار اندرویدهای 2.2 (API level 8) و بالاتر را پشتیبانی می کند.

 sotAgheltar1.png
کتاب صوتی
چگونه عاقل تر شویم؟
نسخه 1.0
android.png

عقل حکم می‌کنه اگه فهمیدیم چیزی درست و عاقلانه‌س و به درد بقیه هم می‌خوره،
اونو با دیگران هم در میون بذاریم.
ما هم با تهيه برنامه اندرويدي "کتاب صوتی چگونه عاقل تر شويم؟" سعی کردیم اين كار را انجامش بدیم.
***
عقل، فکر نیست؛ هوش نیست؛ منطق هم نیست.
برای اینکه بدونیم تو زندگی، درست پیش می‌ریم یا نه،
تصمیم‌گیری‌هامون درسته یا نه، به سعادت می‌رسیم یا نه،
آیا روزی از کارهایی که کردیم، پشیمون می‌شیم یا نه،
باید ببینیم چقدر از عقل‌مون استفاده می‌کنیم.
اين برنامه کمک می‌کنه بفهمیم چقدر عاقلیم و چطور می‌تونیم عاقل‌تر بشیم.
با نصب این برنامه می‌تونید امتحان کنید!
 پس از استقبال فراوان از کتاب «چگونه عاقل‌تر شویم؟» و برنامه‌ی اندرویدی آن، مصمّم شدیم تا کتاب صوتیِ «چگونه عاقل‌تر شویم؟» را نیز به صورت برنامه‌ی اندرویدی تهیه کرده و در اختیار علاقمندان قرار دهیم. مشتاقانه منتظر نظرات شما در مورد این برنامه هستیم.

شایان ذکر است که اين نرم افزار اندرویدهای ۴.۰ (API level 14) و بالاتر را پشتیبانی می‌کند.

 shir1.png
شیر مادر، غذای جسم و روح
نسخه 1.0
android.png

با وجود آنکه در مورد فواید و اثرات شیر مادر در سلامت جسمی شیرخوار بسیار سخن گفته شده، اما متاسفانه کمتر به نقش تربیتی شیردهی توجه شده است.

یکی از موضوعاتی که به شدت در امر تربیت و پرورش فرزند تاثیرگذار است، کیفیت «شیردهی» به کودک در دو سال آغازین زندگی اوست. توجه به این نکته‌ی مهم ضروری است که «شیردهی» تنها انتقال غذا به فرزند نیست؛ بلکه در این فرآیند، همزمان با انتقال غذا، محبت و عاطفه‌ی مادر و همچنین خصلتها و روحیات او نیز به فرزند منتقل می‌گردد. از همین رو «شیردهی» نقش ویژه‌ای در بحث «تربیت فرزند» پیدا می‌کند.

فرستادگان آسمانی و مربیان الهی با آگاهی کامل از نقش این دوران طلایی در تربیت آدمیان، درباره‌ی شیردهی نکات تربیتی مهم و ارزشمندی را بیان فرموده‌اند که به کارگیری آنها زمینه‌ی خوشبختی و سلامت جسم و روح فرزندان‌مان را به ارمغان خواهد آورد. entezar1.png
در انتظار محمّد (ص)
نسخه 1.0
android.png

باید به سوی محمّد(ص) بازگشت؛ به کلام و مرامش که مایه‌ی رحمت خدا بود بر مردمان.

باید امید را دوباره به دلهای ناامید باز گرداند؛

باید با زبان محمّد(ص) که زبان فطرت و عقل است با مردم جهان سخن گفت؛

باید...

دراین برنامه کوشیده ایم تا به واکاوی زوایای ناگفته ای از زندگی پیامبر مهربانی بپردازیم؛ نکاتی از زندگانی او که کمتر بیان شده و شاید گفته نشده است! باشد که راه و آیین محمّد(ص) را به خوبی بشناسیم، وصایای او را به راستی دریابیم و آنها را به درستی در زندگی به کار گیریم.

امروز محمّدی دیگر - مهدی(ع)- منتظر است تا بیاید و طعم امنیت و عدالت را در کام تشنگان امنیت و عدالت بریزد.

باید که مردم جهان را متوجه او و رحمت و لطف و کرامتش سازیم تا همه یک دل شده و با هم با هر کیش و آیینی که هستیم، آخرین وارث محمّد(ص)- منجی موعود(عج)- را از خدا طلب کنیم؛ با ما همراه شوید تا در این مسیر قدمی هرچند کوچک برداریم.

از ویژگی های قابل توجه این برنامه مستند بودن کلیه مطالب آن به منابع معتبر بوده و مرجع همه مطالب ذکر شده است. همچنین در منوی فرعی برنامه کتابنامه مرتبط با مطالب آورده شده و امکان اشتراک گذاری مطالب به همراه مراجع آنها در این برنامه فراهم شده است.

 
akharin1.png
آخرین باقیمانده
نسخه 1.2
android.png

مصادف با عید بزرگ خدا- عید غدیر خم- دومین برنامه اندرویدی تهیه شده در پایگاه علمی فرهنگی محمد(ص) به نام «آخرین باقیمانده» به حضور علاقمندان ارایه می‌گردد.

برنامه «آخرین باقیمانده» به روند حرکت انسان در طول تاریخ برای رشد و تعالی خود پرداخته و ابزارهای او را هم در این مسیر متذکر می‌گردد. ابزارهای ارزشمندی چون عقل و براهین وجدانی سفیران آسمانی نقش کاربردی آن‌ها در سعادتمندی بشر.

این برنامه با سیر روزگار آخرین سفیر از سفرای آسمانی، مهم ترین پیام او را که در آخرین روزهای زندگانی اش به عنوان نقشه راه رشد و تعالی آحاد انسان‌ها بیان داشته، معرفی می نماید.

ما در ابتدای این راه  هستیم و مسیر پیش رو بسیار گسترده است. با ما همراه شوید و پیشنهادات خود را در میان بگذارید. مشتاقانه منتظر نظرات شما در مورد این برنامه و ایده‌های جدید و جذاب برای تهیه برنامه‌های آتی هستیم.

  

بنیاد علمی فرهنگی محمد (ص)

 

 

logo-samandehi

جستجو