صورتک؛ مناسب برای 6 تا 8 سال

01

  

موضوع تذکری: ترغیب بچه‌ها به دعا برای آمدن امام زمان با بیان ویژگی‌های عصر طلایی ظهور

(ماسک حیوانات به عنوان یادبود نیمه شعبان به دانش آموزان هدیه گردید.)

این کاردستی، یک صورتک (ماسک) کاغذی از شکل حیوانات وحشی و اهلی است. دانش آموزان به سلیقه ی خود یکی از طرح‌های ببر، شیر، گوسفند یا خرگوش را انتخاب می‌کنند و پس از آماده سازیِ صورتک می‌توانند با یکدیگر بازی کنند. با توجه به صحبت‌های مربی، کودکان هر بار که صورتک‌ها را می‌بینند، به خاطر می‌آورند که در عصر طلایی ظهور همه در صلح و صفا و امنیت زندگی می‌کنند؛ حتی حیوانات وحشی، انسان و حیوانات اهلی را اذیت نمی‌کنند.

 MahdiB6 8.mohammadfnd.org

وسایل مورد نیاز:

-   ماسک

-   قیچی

-   کش

-   مدادرنگی یا پاستل

روش ساخت: 

الگوی حیوانات را از لینک های زیر دانلود کنید:

-   الگوی شیر

-   الگوی ببر

-   الگوی گوسفند

-   الگوی خرگوش

سپس به تعداد مهمان‌ها روی مقوای معمولی (نه خیلی نازک و نه خیلی کلفت) کپی بگیرید. بهتر است چند عدد هم بیشتر همراه داشته باشید تا اگر صورتکی خراب شد یا کودکی نظرش در انتخاب ماسک تغییر کرد، بتوانید ماجرا را مدیریت کنید.

ترجیحا ابتدا برش انجام شود و سپس رنگ آمیزی. چراکه ممکن است در برش، ماسک بچه‌ها خراب شود و مجبور شوید ماسک دیگری را جایگزین کنید. اگر اول رنگ آمیزی کرده باشند زحمت‌شان هدر می‌رود.

تذکر مهم: مربی و کمک مربیان در حین درست کردن صورتک‌ها، مطالب مربوط به عصر ظهور را با دانش آموزان مرور کنند تا هر بار که این صورتک را می بینند یاد این بیفتند که وقتی امام زمان ظهور کنند چقدر همه جا امن می شود، دیگر خبری از جنگ و بدجنسی نیست، هیچ کس هیچ کس را اذیت نمی‌کند، حتی ببر و شیر، گوسفندها و خرگوش ها را اذیت نمی‌کنند، ...

 

بنیاد علمی فرهنگی محمد (ص)

 

 

logo-samandehi

جستجو