قاب گلدان؛ مناسب برای 11 و 12 سال

01

   

موضوع تذکری: بسته به محتوای مربوطه هر متن تذکری‌ای را می‌توان روی بدنه‌ی گلدان نوشت.

(قاب گلدان به عنوان یادبود غدیر به دانش آموزان هدیه گردید)

این کاردستی، یک قاب به شکل گلدان با یک پیام تذکری است. دانش آموزان می توانند این قاب زیبا را در اتاق‌شان نصب کنند تا هر وقت که آن را دیدند به یاد پیام آن بیفتند.

 

وسایل مورد نیاز:ghadir11 12 1.mohammafnd.org

1.  مقوای ضخیم یا مقوای مخصوص ماکت سازی در ابعاد 17 در 17

2.  مقوای معمولی به رنگ سبز، سفید و زرد در ابعاد A5

3.  روبان یا کنف برای بند آویز

4.  کاربن

5.  قیچی

6.  چسب مایع یا حرارتی

7.  وسایل تزیینی برای کار کلاژ مانند ماژیک، مقوای رنگی، پارچه، نمد و یا ترکیبی از آنها

روش ساخت:

ابتدا الگوی گلدان را از اینجا دانلود کنید. سپس دانش آموزان با استفاده از کاربن، تصویر الگو را روی مقوای سبز رنگ انتقال دهند و دور کار را ببرند.

 ghadir11 12 2.mohammafnd.org

اطراف گلدان و گل‌های آن را به صورت کلاژ تزیین و برجسته نمایند. برای برجسته سازیِ گل‌ها می‌توانید از اینجا الگوی گل را دانلود کرده و روی مقوای ضخیم با کاربن تصویر را منتقل نمایید. سپس دانش آموزان این مقواها را روی گل بچسبانند و روی آن را با پارچه یا کاغذ رنگی کلاژ نمایند.

برای وسط گل‌ها، سه دایره از مقوای زرد رنگ به ابعادی که در الگو مشخص شده ببرند. اسامیِ محمّد (ص)، علی (ع) و مهدی (عج) را روی این دایره‌ها بنویسند و به وسط گل‌ها بچسبانند.

در انتها، متن تذکری را روی مقوای سفید بنویسند و وسط گلدان بچسبانند و با تکه‌ای روبان یا کنف، یک بندِ آویز به گوشه‌ی بالاییِ کار از پشت وصل کنند.

مربیان، هنگام درست کردن کاردستی، نکات مهمِ ارائه شده در جشن را با دانش آموزان مرور کنند و به آنها تذکر دهند که این کاردستی به این منظور درست شده که با دیدنش یاد حرفهای امروز بیفتند.

 

 

بنیاد علمی فرهنگی محمد (ص)

 

 

logo-samandehi

جستجو