دایره‌های بادبزنیِ تزیین جشن، مناسب برای 9 و 10سال

01

 

موضوع تذکری: ابراز شادی از میلاد اهل بیت علیهم السلام یا اعیادی مانند مبعث. همچنین بسته به مناسبتِ مربوطه می‌توان یادداشتی تذکری به وسط کار وصل نمود. به عنوان نمونه با نوشتن «امام مهربانم؛ دوستت دارم و برای آمدنت دعا می‌کنم» دانش آموز متوجه امام زنده‌ی زمان و دعا برای ظهورش می‌شود.

(دایره های تزیینی به عنوان یادبود عید مبعث به دانش آموزان ارائه گردید.)

این کاردستی، یک دایره‌ی بادبزنیِ کاغذی است که دانش آموزان می‌توانند در اعیاد و جشن‌هایی همچون غدیر و مبعث، کلاس یا اتاق‌شان را با آن تزیین کنند. همچنین با نوشتن یک متن تذکری در وسط کاردستی، هر بار که آن را ببینند پیام مورد نظر برای‌شان یادآوری می‌شود.

mabas9 10 1.mohammadfnd.org

    

وسایل مورد نیاز:

1.  کاغذ رنگی یا نقش دار (مانند کاغد کادو)

2.  چسب

3.  مقوا

4.  نخ

5.  قیچی

روش ساخت

اگر‌‌ می‌خواهید کاردستی‌تان بزرگ باشد، از 3 برگه A4 و در صورتیکه دوست دارید یادبودتان کوچک باشد از 3 برگه‌‌ی A5 استفاده کنید. در صورت تمایل‌‌ می‌توانید رنگ کاغذها را متفاوت انتخاب کنید تا خورشیدتان رنگی رنگی باشد.

کاغذها را با دقت، مدل بادبزنی تا کنید. اندازه‌‌ی تای کاغذ، یکسان و تقریبا 2 تا 3 سانتی متر باشد. اگر در انتهای کار، تای آخر هم اندازه‌‌ی تاهای قبلی نبود، آن را با قیچی ببرید.

mabas9 10 2.mohammadfnd.org

هر بادبزن را از وسط تا کنید و از محلی که روی هم‌‌ می‌افتند، بچسبانید.

mabas9 10 3.mohammadfnd.org

حالا هر 3 بادبزن را مطابق تصویر کنار هم گذاشته، بچسبانید:

mabas9 10 4.mohammadfnd.org

روی مقوایی متناسب با رنگ و سایز کاردستی، یک دایره بکشید و با قیچی ببرید. سپس متن مورد نظر را روی آن بنویسید و با چسب مایع یا حرارتی آن را به مرکز بادبزن‌‌‌ها وصل کنید. متن پیام‌‌ می‌تواند اینها باشد:

من پیامبرم را دوست دارم

عید مبعث مبارک

امام زمانم؛ برای آمدنت دعا‌‌ می‌کنم

mabas9 10 5.mohammadfnd.org

هم‌‌ می‌توانید این کاردستی را به صورت تک آویزان کنید و هم‌‌ می‌شود چند تا از آنها درست کنید و مثل ریسه با فاصله از هم به یک روبان یا نخ کاموا وصل کنید. 

mabas9 10 6.mohammadfnd.org

 

بنیاد علمی فرهنگی محمد (ص)

 

 

logo-samandehi

جستجو